? מהי רפואה טבעית

רפואה המושתתת על שמירת יסודות חוקי החיים, אדם שהחל לסגל לעצמו הרגלי חיים נכונים המזינים אותו מבחינה גופנית, נפשית ורוחנית - יהיה באיזון עם הטבע, כח החיות שלו יגדל, מערכות הגוף יתפקדו באופן טוב ויעיל יותר וכן יחסי הגומלין שביניהם, פליטת הרעלים תהיה חזקה ועיכול המזון וספיגתו תהיה מיטבית.

במידה והאדם מפר חוקים אלו - הגוף יגיב בצורה של מחלה. כל סימפטום שמופיע אצל האדם זו קריאת אזהרה לעשות שינוי. לדוגמה: שיעול, הקאות, חום, צרבות, נגעים בעור, דלקות וכו'.

נקודת המוצא ברפואה הטבעית היא, שהריפוי מגיע אך ורק מבפנים, הוא ספונטני והכי נכון ומדוייק שיכול להיות בהתאם למצב הקיים. הריפוי נעשה אך ורק על ידי כח החיים הפנימי הטמון בגוף האדם - זה הכח שבכל רגע ורגע מייצר מיליוני פעולות אורגניות טבעיות לשמירה וריפוי הגוף באופן הנכון והחכם ביותר, ולכן כל עוד לא נפריע לו - כך הוא יפעל.

לעומת זאת, תרופות או תוספים חיצוניים אין בהם בכדי להביא את החולי לידי ריפוי והבראה ואפילו ההיפך הוא הנכון, שכן אלו משככים את הסימפטומים ונותנים הרגשה מדומה כאילו הבעיה הוסרה ובכך הפוטנציאל לנזק גדול יותר בעתיד - הוא גבוה יותר, כי מנענו מהגוף לעשות את תהליך פינוי הרעלים והריפוי.

שמירה על קיום חוקי החיים נעשה על ידי בניית אורח חיים בריא וזה נמצא בדברים הפשוטים, כמו: לימוד נשימה נכונה, תיקון דפוסי האכילה- לדעת מה  לאכול ומה לא, מתי וכמה ואילו צירופי מזון הם נכונים, איך לייצר עיכול, ספיגה ופינוי מיטבי, חשיפה נכונה לאור השמש ואוויר צח, רחצה נכונה, מנוחה, שינה, פעילות גופנית, שמירה על  מצב רוח טוב, בניית דפוסי חשיבה חיוביים ומודעות עצמית לתכונות אופי ומצבים הפוגעים בנו, לקצב החיים ורמת הלחץ.

  • Facebook Social Icon