הרפואה המערבית לכאורה כ"כ מתקדמת ומרשימה תוחלת החיים עולה ונשאלת השאלה איך הגענו למצב שמערכת הבריאות קורסת וכמות החולים רק גדלה ? האם הזרמת כסף והקמת בתי חולים יפתרו את הבעיה? האם רמת הבריאות שלנו היא באמת כזו איכותית וטובה או אולי ייתכן והכל זו פיקציה אחת גדולה ושמא משהו במערכת עקום מיסודו ?

הרופאים והצוות הרפואי מוסרים את נפשם למען החולים ואילו המערכת, אפשר לדמות זאת למוסך הייטקיסטי שמזווד בטכנולוגיות, מכשירים, ידע וחומר אנושי הטוב והמתקדם בעולם, באים לתקן אותנו כירורגית, לייצב ולשלוח הביתה... עד הפעם הבאה. נראה שאין יחס ומשמעות לנפש האדם, לסיבות שהביאו את החולה למצב שהוא הגיע, אין ליווי אישי אחרי האשפוז ועוד יותר מכך, אותו מטופל ישלח עם תרופות שיצטרך להשתעבד להן כל ימי חייו, לא דיי בכך הוא גם מרעיל את עצמו באופן קבוע ונתון לתופעות לוואי קשות וברקע חברות ענק גוזרות עליו קופון ענק. למעשה, אין שום פיתרון אמיתי למחלה, אלא, ממשיכים לתת לה תוקף במסווה של אלחוש הסימפטומים. (אסייג שכל זאת למעט רפואת החירום והשתלת האיברים העוסקת בהצלת חיי אדם).

אם נסתכל על כל זה בעין מפוקחת, נבין שעלינו לשנות את כיוון החשיבה ולצאת מתוך נקודת הנחה אסטרטגית, שהמטרה היא לא להיות זקוק כלל לבתי החולים (להוציא את עניין רפואת החירום) וזה לא בשמיים, שכן, ברמה הפשוטה ביותר, בעזרת הרפואה המונעת, הכוללת אורח חיים בריא, תזונה נכונה, צירופי מזון, פעילות גופנית, נשימה נכונה והמנעות מדפוסי חיים קלוקלים - ניתן יהיה להקטין את הסיכוי לחלות במחלות רבות: סוכרת, מחלות לב, לחץ דם, דלקות, כיבים, השמנת יתר, שפעות וכו', ועוד יותר מכך, רמת העייפות תרד ורמת החיוניות תעלה. זה השינוי המיוחל ניתן יהיה להשיג רק בעזרת חינוך והטמעת הידע לשינוי הדפוסים בתודעת הציבור.

גם את זה צריך לסייג, רפואה טבעית, מונעת, על ידי הסתגלות לאורח חיים נכון זה עניין חשוב מאד, אבל יחד עם זאת - גם הוא מאד חסר, שכן שורש כל המחלות נובע מנפש האדם.

אדם שאינו מסונכרן עם חוקי הטבע או עם הייעוד שלו בחיים, מתחיל לאט לאט, לנתק מעצמו מערכות הגנה. מזה אומר ?

כל דפוס התנהגותי קלוקל, הסוטה מערך של אמת פנימית, שלום או אחדות, הוא פתח למחלה. אתן דוגמה: אדם שמוצף ברגשות קנאה, כעס, צער, עצב, דיכאון, חמדנות, ניצול הזולת או נניח אדם שלא מצליח לבוא לידי ביטוי בחברה, בעבודה או במשפחה וזה גורם לו להרגשת תסכול ורגשי נחיתות, כל בעיות הזוגיות למיניהן, המתבטאות בהמון דפוסים ויחסי גומלין קלוקלים, כעת ניקח קצה אחר, נניח בן אדם שאוגר דברים באופן כפייתי או שחי באי סדר וכן הלאה, אין סוף לדוגמאות של תבניות שליליות שהאדם מסגל לעצמו, כשבסופו של דבר משם מגיעות המחלות, כל תכונה או מידה כזו שהיא בחוסר התאמה עם השלמות של הטבע- תגרום לפרצות במערכת החיסונית שלנו, הרי זה ידוע שיש מיליוני טפילים וחיידקים החיים בתוך גופנו בשלום ובהרמוניה מלאה, כל זאת עד שמשהו יוצא מאיזון.

אפשר להסתכל על זה גם מבחינה רוחנית ככלי או חומר עכור שהאור יוצא ממנו, שהאור מייצג את מה שמחייה את הכלי והכלי מייצג את האיבר המוגן בגוף וברגע שנוצר חלל או שבירה בחומות ההגנה - אז מבחינה פיסיולוגית נתנה הרשות למחלה לפרוץ ואם נכנס לזה עוד יותר, אז החלל יקרין בדיוק לאותו איבר שקשור רגשית למצב הנפשי שלנו בתוך התבנית שיצרנו. ברפואה הסינית מיפו את הקשר שבין איברי הגוף לרגשות ואפילו בין איברים לדפוסי התנהגויות.

נשאלת השאלה, אם ככה, אז כולנו היינו צריכים להיות חולים וכל הזמן, הרי למי אין תבניות קלוקלות ומי בימינו לא נמצא בלחץ.... והתשובה היא, שכן, כולנו חולים, בצורה כזו או אחרת, הגוף שלנו יודע לפלוט את הרעלים הרגשיים, בטח כשהגוף צעיר וחזק ולפרוק אותם, במקרה הטוב אל חוץ לגוף דרך הנשימה, העור ואיברי ההורקה ובמקרה הפחות טוב - בתוך הגוף, למפרקים, לשרירים ולרקמות השונות. הגוף מבחינתו תמיד ינסה לפלוט את הרעלים כל זמן שיש לו את הכח להתמודד איתם, אך אם ההתשה תמשך באופן קבוע, הגוף ימנע מכך כדי לא להתיש את עצמו וכדי שיוכל לשמור על רמת חיוניות תקינה.

יוצא, שברגע שיגיע השלב בו הרעלים יציפו את הגוף – לא יהיה מנוס ותתפתח מחלה אקוטית וגם פה יש דרגות למחלה, כי במידה ושלב זה לא מטופל כראוי, זה מחמיר לשלב הסאב-אקוטי ואח"כ לכרוני ואם ממש הזנחנו אז ח"ו זה מגיע למצב הניווני או הסרטני.

יוצא מכל זה, שיש דבר אחד שפוגע בכולנו ומקנן בכל אחד מאיתנו ובכל האנושות בלי יוצא מן הכלל והוא השורש לכל הסטייה הזו מהטבע, האם לאור המאמר הזה אתם יכולים להבין מהו ומהי התרופה?
8 views0 comments
  • Facebook Social Icon